0 264 277 54 65
ÖNSÖZ
ÖNSÖZ
Değerli Hemşehrilerim...!

 Sizlerle; acıları,sevinçleri ve sorunları paylaşmak, sosyal - kültürel kimliği ve birliği tesis etmek, belediyemizin imkanları ölçüsünde şehrimizin sorunlarını çözmek, bilim ve teknolojinin ışığında şehircilik projeleri üretip hayata geçirerek, Adapazarı'nda yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu halkımıza hissettirmek için çalışmak; yönetim ve hizmet anlayışımızın temel prensibi olmuştur.
 
 Seçimlerden hemen sonra ilk iş olarak Adapazarı Merkez Belediyesi'nin; mali, fiziki, yönetim ve personel yapısını en kısa sürede yenileyerek, hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesini sağladık. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren, yönetim olarak personelle bütünleşip, sevgi ve saygı ortamı içerisinde, moral motivasyonu yüksek, özgüvenini kazanmış çalışanlarımızla en verimli şekilde hizmetleri gerçekleştirmeye çalıştık. Adapazarı'mızın daha modern,   temiz ve yeşil olması amacıyla, tüm birimlerimiz ve ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla eşgüdümlü bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
 
Adapazarı'nın örnek belediyesi olma yolundaki gayretlerimizi çalışmalarımıza da yansıttık. 2004 yılında 11 trilyon olan bütçemizi üç kat arttırarak 2007 yılı sonu itibariyle 30 milyon YTL'ye çıkardık, bu yıl ki gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz bütçemiz ise 38 milyon YTL. Belediyemizin imkanlarını bütçe dışı yatırımlarla da arttırmaya çalıştık ve 4,5 yıl içerisinde büyük yatırımlarla 130  milyon YTL'lik  hizmetlerimizi Adapazarlıların hizmetine soktuk.
 
Modern bir Adapazarı yolunda ilerlerken tüm çalışmalarımızı yine modernlik anlayışıyla yürütüyoruz. Şehrimize kazandırdığımız Korucuk'taki Korukent Sitesi de bunun en büyük örneğidir. 720 daireden oluşan site, Adapazarı'nın sosyal ve fiziksel yapısına önemli bir kazanç sağlamıştır. Yapımı tamamlanan Hastaneyle Korukent arasında duble yolu da yaparak ulaşım kolaylığı sağladık. Diğer taraftan ikinci toplu konut hamlemizi de gerçekleştirdik. Dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza yönelik; ama yine kaliteden ödün vermeden İdeal Kent Konutları Adapazarı'na kazandırdık. Adapazarı'nın bugüne kadar rahatlıkla nikah işlemlerini yürüteceği bir alan olmayışı nedeniyle Çark Mesire alanında yaklaşık 500 kişiye aynı anda hizmet verebilecek Nikah Sarayı'nı tamamladık. Orhan Cami arkasında kalan alanda Kültür Merkezi çalışmasına ve Çark Deresi yanında bulunan eski asit fabrikası ve hayvan pazarı alanına da büyük bir eğlence, spor ve alışveriş merkezi çalışmasını sürdürüyoruz.
 
Yine semt pazarlarının keşmekeşliğini değiştirmek ve esnafla tüketici vatandaşlarımızı rahatlatacak çok amaçlı modern semt pazarlarını şehrimize kazandırdık. Bu pazarlar, Pazar kurulmadığı günlerde bölge halkının sosyal ve sportif alanı olarak da kullanılıyor.
 
 Şehrin merkezinde de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermesi bakımından son derece estetik,yer altında, parkla uyumlu ve modern bir tuvalet yapıp ücretsiz olarak halkımızın hizmetine sunduk.
 
Diğer taraftan çocuklarımızın sağlıklı, güvenli ve güzel ortamlarda yetişebilmesi amacıyla park ve bahçe yapımlarını sürdürürken mevcut park ve bahçe onarımlarını devam ettirmekteyiz.
 
Çocuklarımıza yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerimiz çerçevesinde minikler futbol turnuvası düzenlememizin yanı sıra, Geleceğimiz olan çocuklarımızın zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bünyemizde oluşturduğumuz Belediyespor Kulubüyle de geleceğin sporcularını yetiştiriyoruz.
 
Yine başta çocuklarımıza deprem gerçeğini anlatmak amacıyla hizmete sunduğumuz Deprem Kültür Müzesi'nde deprem seminerleri vererek eğitimlerine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Dünya'nın dördüncü Türkiye'nin ilk Deprem Kültür Müzesi'nde halkımıza "depremden ders alınması" gerekliliği mesajını değişik fotoğraflar, yazılar, suni deprem standımızla ve seminerlerle vermeye çalışıyoruz. Yeniden modernize ettiğimiz Deprem Kültür Müzesi yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor.
 
Depremde büyük zarar gören şehrimizin deprem gerçeğinden yola çıkarak, özellikle imar konularına büyük hassasiyet gösteriyoruz. Deprem sonrası, prefabrik iş yerleriyle ilgili çalışmaları da esnaflarla işbirliği içerisinde başarıyla sürdürüyoruz. Deprem sonrası, prefabrik iş yerlerinin kurulması ticari hayatın devamı için ne kadar önemli ise, bugün de prefabrik işyerlerinin kaldırılması psikolojik, sosyolojik, ekonomik ve şehrin güzelleşmesi açısından o kadar önemlidir. Bu nedenle Adapazarı'mızın bir an önce cazibesini arttırmak, ticari hayatını hareketlendirmek amacıyla prefabrik iş yerlerini kaldırarak yerlerine modern iş merkezlerinin kurulmasını hedefledik ve modern iş yerlerini şehrimize kazandırdık.
 
Adapazarı'mızın doğasıyla,tarihiyle ve kültürüyle ilgi odağı haline gelebilmesi için çeşitli tanıtımlar ve etkinlikler düzenlemeyi de sürdürüyoruz. Son olarak Adapazarı'mızın, düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü münasebetiyle etkinliklerimizi başta Adapazarılı halkımızın beğenisine sunarken yerli ve yabancı katılımcılara da Adapazarı'mızı tanıtmayı amaçladık.
 
Değerli Hemşehrilerim!.. Belediyemiz, halkının görüş ve eleştirileriyle daha ileriye gitme kararlılığındadır. Bizlere duyduğunuz güvene layık olmanın gayreti içersinde, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

BİZE ULAŞIN

E-BÜLTEN ÜYELİK

Copyright © 2019. SÜLEYMAN DİŞLİ
bilgi@adapazari.bel.tr0 264 277 54 65